3.Lig’de en çok takımı olan 2 nci il Kocaeli
 
  3.Lig’de en çok takımı olan 2 nci il Kocaeli   

EN ÇOK TEMSİLCİ İSTANBUL’DAN

Spor Toto 3.Lig’de Play-Off maçları sonunda düşen ve çıkan takımların hepsi belli oldu. En son Tarsus İY’nun adını 2.Lig’e yazdırmasının ardından ortaya çıkan tabloda 3.Lig’de en çok temsilcisi olan ilin Kocaeli olduğu görüldü. Toplam 54 takımın 5’ini Kocaeli ekipleri oluşturuyor. Kocaelispor, Gölcükspor, Derince Belediye, Gebzespor ve Darıca GB gelecek yıl 3.Lig’de mücadele edecek. Kocaeli’yi 3’er takımla Ankara, İzmir ve Trabzon takip ediyor. En çok temsilcisi bulunan il ise 8 takımla İstanbul oldu.

19 YERİNE 18 TAKIM OLACAK

Yeni sezonda 3.Lig grupları 19 takım yerine 18 takımdan oluşacak. Dolayısıyla lig maratonu 2 hafta kısalacak. Statüde değişiklik olması, düşen takımların sayısında azalma gerçekleşmesi bekleniyor. Ancak statü değişmezse gruplarda yine 4’er takım düşecek ve 2’şer takım üst lige terfi edecek. Şampiyonlar direkt çıkarken, sonraki 4 takım her grupta ayrı ayrı Play-Off oynayacak. Play-Off maçları sonunda her gruptan 1’er takım daha adını 2.Lig’e yazdıracak. 3.Lig’de geçen sezon Tarsus İY, Bayrampaşa ve K.Maraş Play-Off’tan çıkmıştı.

OHAL BÖLGESİ KOMPLE 3.LİG’DE!

Tarihinde ilk kez 3.Lig’de mücadele edecek olan Kocaelispor’u yeni sezonda bekleyen muhtemel rakipler arasında Ankara, Trabzon ve İzmir’den ekipler olması kesin. Federasyon aynı il takımlarını farklı gruplara dağıttığından dolayı, 3’er ekiple temsil edilen bu illerden birer rakip mutlaka gelecek. Ayrıca 8 temsilcisi bulunan İstanbul’dan da en az 1, en fazla 2 rakip olacak. Kocaelispor’u yeni sezonda uzak ve zorlu deplasmanlar da bekliyor. Erzurum, Elazığ, Erzincan, Bingöl, Diyarbakır, Batman, Siirt, Mardin ve Van bunların arasında.

Kaynak: Özgür Kocaeli
Okunma :2645